Tokina
EKG Photo

Úhel záběru

Ukázkový obrázek 50 mm (ekvivalent 75 mm pro kinofilm)
50 mm (ekvivalent 75 mm pro kinofilm)

Použité technologie
Stavba objektivu

Náhled na stavbu objektivu

Objektivy Tokina > Auto Focus > Opera > Opera 50 mm f/1,4 FF

Tokina Opera 50 mm f/1,4 FF

AF 50 mm f/1,4 FF
Obrázek Opera

Popis

O sérii Opera
Představením objektivu 50 mm f/1,4 Tokina uvádí sérii nové generace vysoce kvalitních full-frame objektivů pro High-End DSLR s názvem „Opera“. Série Opera je konstruována tak, aby v optickém rozlišení plně vyhověla nárokům nejnovějších full-frame DSLR s vysokými nároky na optickou kvalitu. Na základech oceňovaných objektivů série AT-X, série Opera nabídne luxusní řadu full-frame objektivů, které odpovídají stále se zvyšujícím nárokům výkonných DSLR.

V moderní společnosti je slovo Opera vyjádřením pro umělecké dílo, které spojuje dramatické divadelní představení s hudbou. Označení opera pochází z italského opera in musica, hudební dílo. Slovo opera pak z latinského opus, které znamená dílo ve smyslu velké literární, hudební, umělecké či intelektuální. Pro naši novou řadu luxusních objektivů jsme zvolili název Opera právě proto, že vlastnosti těchto objektivů pomohou fotografům vytvářet skutečná umělecká díla.

O výrobku
Přehled:
Opera 50 mm f/1,4 je první objektiv ze série Opera určený pro nejnovějších full-framové DSLR s vysokými nároky na optickou a mechanickou kvalitu. S vlastnostmi jako je tichý prstencový ultrazvukový motor pro rychlé ostření, novou povrchovou úpravou ELR a provedením odolným proti vlhkosti a prachu, je objektiv Opera 50 mm f/1,4 FF skvělou volbou.

Vynikající optický výkon a přirozený bokeh
Pro účinné potlačení chromatické aberace a dokonalé ostrosti od kraje ke kraji obrazu, zahrnuje optická konstrukce objektivu Tokina Opera 50 mm f/1,4 FF 3 skleněné SD členy s mimořádně nízkou disperzí (Super-low Dispersion) a jeden asférický člen v zadní ostřící skupině. Celou optickou soustavu tvoří 15 prvků v 9 skupinách. Clona je tvořena 9 lamelami, což má mimo jiné za následek nádherný bokeh. Nikonová verze zahrnuje elektronickou membránu pro přesnější ovládání clony. Rychlý, přesný a tichý AF motor spolu s vynikajícím optickým výkonem při všech clonách předurčuje objektiv Opera 50 mm f/1,4 FF pro použití v mnoha fotografických žánrech.

Exkluzivní povrchová úprava ELR
Povrchová úprava Tokina ELR (Extremely Low Reflection) je úplnou novinkou. Velmi účinně snižuje reflexe v porovnání s klasickou povrchovou úpravou. Brání přesvětlení a zdvojené kresbě při fotografování v silném protisvětle.

Spoje odolné proti vlhkosti a prachu.
8 konstrukčních míst objektivu nejvíce náchylných na prach a vlhkost je opatřeno speciálními ochrannými spoji. Ve spojení s DSLR odolnou proti vlhkosti a prachu vás objektiv nezklame ani v nepříznivých povětrnostních podmínkách.

* Ochranné spoje zvyšují odolnost proti prachu a vlhkosti. Nezaručují však úplnou vodotěsnost a prachutěsnost objektivu.

Otáčení ostřícího kroužku
Směr otáčení ostřícího kroužku odpovídá směru otáčení objektivů Canon a Nikon.

Tichý a přesný AF modul
Opera 50 mm f/1,4 FF je vybavena prstencovým ultrazvukovým ostřícím modulem, který zaručuje přesné a rychlé ostření i při min. zaostřovací vzdálenosti (40 cm) s možností manuálního doostření.

Clona s otvorem pro ovládání filtrů
Sluneční clona BH726, která je součástí příslušenství objektivu Opera 50 mm f1,4 FF, je opatřena speciálním otvorem. Po sejmutí krytky otvoru z clony BH-726 získáte přístup k ovládání polarizačního filtru nebo jiných otočných filtrů.

Technické údaje

Bajonet / typCanon EF, Nikon F
Délka objektivu [mm]107,5
Hmotnost objektivu [g]950
Max. vnější průměr objektivu [mm]80
Nejkratší vzdálenost zaostření [m]0,4
Optická soustava - čočky / skupiny15/ 9
Počet lamel clony9
Průměr filtru [mm]72
Rozsah clonových číself/1,4~16
Sluneční clonaBH-726
Úhel záběru47°24'
FormátFull Frame