Tokina
EKG Photo

Úhel záběru

Ukázkový obrázek 20 mm
20 mm

Použité technologie




Stavba objektivu

Náhled na stavbu objektivu

Objektivy Tokina > Auto Focus > Fírin AF > Fírin 20 mm f/2 FE AF

Tokina Fírin 20 mm f/2 FE AF

AF 20 mm f/2
Obrázek Fírin AF

Popis

FíRIN 20mm F/2 FE AF je autofokusová verze superširokoúhlého objektivu FíRIN 20mm F/2 FE MF full-frame s bajonetem Sony E. Objektiv speciálně konstruovaný pro bajonet Sony E se stejnou optickou konstrukci jako verze s manuálním zaostřováním.

Oproti manuální verzi, je nový FíRIN 20mm F/2 FE AF s automatickým zaostřováním navržen k lepší komunikaci s fotoaparátem. Výsledkem je jeho jednoduší zevnějšek. Objektiv je vybaven velmi tichým ultrasonickým kruhovým motorem, díky čemuž nabízí velmi plynulé a pohodlné automatické zaostřování. Nabízí funkci průběžného zaostřování pro natáčení videa. Stejně jako model s manuálním fokusem je i tento vybaven funkcí komunikace s fotoaparátem, 5-osou stabilizací obrazu, funkcí pomoci při ostření a funkcí korekce aberace.

Cinema / video
FíRIN - nejen pro fotografování.
Stisknutím tlačítka „De-Click“ na clonovém kroužku objektiv přejde do plynulého pohybu nastavování clony - pro cinema/video použití.

Rozměry
Velikost a hmotnost objektivu FíRIN AF byli exkluzivně navrženy a optimalizovány pro fotoaparáty Sony full frame s bajonetem E. Vznikl malý a lehký objektiv v tenkém těle, který si drží autentickou kvalitu obrazu i s ultraširokým úhlem záběru.

Optická stavba
Optický systém zahrnuje asférické prvky pro snížení aberace na minimum, doplněné třemi SD prvky (Super-low Dispersion), které odstraňují chromatickou vadu. Použitím dvou celoskleněných asférických prvků v kombinaci se třemi skleněnými prvky SD jsme dosáhli minimální aberace, vysokého rozlišení a kontrastu. Optický systém objektivu reprezentuje desítky let zkušeností a tradice Tokina ve spojení s moderními technologiemi. Fírin je vysoce světelný objektiv F2 s nádherným bokeh a luxusním mechanickým zpracováním.

Povrchová úprava čoček
Všechny celoskleněné prvky objektivu FíRIN 20 mm F2 včetně zadní strany convexního povrchu asférického prvku G1 jsou opatřeny vícenásobnou antireflexní povrchovou úpravou. Antireflexní vrstvy nesou i styčné plochy prvků G6-G7 a G10-G11. To vše významně snižuje reflexe a přesvětlení na absolutní minimum, zvyšuje ostrost a kontrast.

Název
Slovo FíRIN je variací slova "Fírinne". Starého irského výrazu pro "pravdu", který vznikl v době Gaelského obrození koncem 19. století. Přesněji tento výraz znamená "ten, co je skutečný" ve smyslu být pravdivý / skutečný k někomu nebo k něčemu. A právě tento význam je to, co reprezentuje slib společnosti Tokina. Pomoci fotografům zachytit právě onu pravdu v jejich snímcích s využitím těchto revolučních objektivů.

Technické údaje

Bajonet / typSony E
Délka objektivu [mm]81,5
Hmotnost objektivu [g]464
Max. vnější průměr objektivu [mm]73,4
Nejkratší vzdálenost zaostření [m]0,28
Optická soustava - čočky / skupiny13/11
Počet lamel clony9
Poměr zvětšení pro makro1 : 10,29
Průměr filtru [mm]62
Rozsah clonových číself/2 ~ f/22
Sluneční clonaBH-623 (Lotus bajonet)
Úhel záběru92,65°