Tokina
EKG Photo

Úhel záběru

Ukázkový obrázek 20 mm
20 mm

Použité technologie
Stavba objektivu

Náhled na stavbu objektivu

Objektivy Tokina > Manual Focus > Fírin > Fírin 20 mm f/2

Tokina Fírin 20 mm f/2

MF 20 mm f/2
Obrázek Fírin

Popis

Malý super širokoúhlý brilantní, tak je možné popsat první super široký objektiv nové řady Tokina FíRIN.

Stále více fotografů používá kompaktní mirrorless fotoaparáty s výměnnými objektivy. Na základě tohoto trendu jsme se rozhodli vytvořit novou sérii profesionálních objektivů „Tokina FíRIN“. Inspirovali jsme se starým irským slovem z 19. století fírinne, které v překladu znamená „být pravdivý vůči někomu, něčemu“. To je cíl, který jsme si stanovili vůči fotografům. Přinést dokonale pravdivý obraz pomocí nového revolučního objektivu FíRIN 20 mm F2 FE MF. FíRIN. Stavba objektivu splňuje požadavky full-frame Hi-Res senzorů bezzrcadlových fotoaparátů Sony série A7.

Optická stavba
Optický systém zahrnuje asférické prvky pro snížení aberace na minimum, doplněné třemi SD prvky (Super-low Dispersion), které odstraňují chromatickou vadu. Použitím dvou celoskleněných asférických prvků v kombinaci se třemi skleněnými prvky SD jsme dosáhli minimální aberace, vysokého rozlišení a kontrastu. Optický systém objektivu reprezentuje desítky let zkušeností a tradice Tokina ve spojení s moderními technologiemi. Fírin je vysoce světelný objektiv F2 s nádherným bokeh a luxusním mechanickým zpracováním.

Povrchová úprava čoček
Všechny celoskleněné prvky objektivu FíRIN 20 mm F2 včetně zadní strany convexního povrchu asférického prvku G1 jsou opatřeny vícenásobnou antireflexní povrchovou úpravou. Antireflexní vrstvy nesou i styčné plochy prvků G6-G7 a G10-G11. To vše významně snižuje reflexe a přesvětlení na absolutní minimum, zvyšuje ostrost a kontrast.

Komunikace
FíRIN je plně manuální objektiv s širokým zaostřovacím prstencem, clonovým kroužkem a stupnicí hloubky ostrosti. Elektronické kontakty zabezpečují přenos údajů vzdálenosti a clony do fotoaparátu. Můžete tak využívat výhody funkcí série A7, jako je stabilizace v 5 osách obrazu, MF assist a elektronická stupnice vzdáleností.
Získáte oba klady v plné síle: excelentní optický výkon objektivu a mimořádný výkon fotoaparátu při zpracování obrazu.

Cinema / video
FíRIN - nejen pro fotografování.
Stisknutím tlačítka „De-Click“ na clonovém kroužku objektiv přejde do plynulého pohybu nastavování clony - pro cinema/video použití.

Vnější zpracování
Důkladně zpracovaná a vysoce kvalitní povrchová úprava, precizně zpracované kovové části objektivu mu propůjčují vzhled a výkon luxusního objektivu.

Technické údaje

Bajonet / typSony E
Délka objektivu [mm]81,5
FormátFull Frame
Hmotnost objektivu [g]490
Max. vnější průměr objektivu [mm]69
Nejkratší vzdálenost zaostření [m]0,28
Optická soustava - čočky / skupiny13/11
Počet lamel clony9
Poměr zvětšení pro makro1:10
Průměr filtru [mm]62
Rozsah clonových číself/2 ~ f/22
Sluneční clonaBH-622
Úhel záběru92,65°