Tokina
EKG Photo

Úhel záběru

Použité technologie
Tokina AT-X M35 PRO DX

AF 35 mm f/2,8 Macro
Obrázek AT-X PRO DX

Popis

Při použití na digitálních jednookých zrcadlovkách poskytuje objektiv AT-X M35 PRO DX stejný úhel záběru jako objektiv s ohniskovou vzdáleností 52 mm u kinofilmu. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost objektivu M35 je vynikajících 14 cm a dosažitelné měřítko zobrazení 1:1, to vše při vynikající ostrosti obrazu. Kompaktní rozměry objektivu zjednodušují jeho transport a vysoká světelnost f/2,8 usnadňuje pozorování obrazu v hledáčku za nízké hladiny osvětlení.
Přední čočka objektivu AT-X M35 PRO DX je ošetřena povrchovou úpravou WP „Water Proof“. Čištění otisků prstů nebo kapek vody z plochy čočky je díky této úpravě snazší než u standardní povrchové úpravy. Mechanizmus Tokina One Touch FC umožňuje fotografům rychle přepínat mezi automatickým a manuálním zaostřováním pouhým posunutím zaostřovacího kroužku objektivu směrem dopředu a dozadu. U přístrojů Nikon tak není nutné měnit nastavení voliče zaostřovacích režimů na těle fotoaparátu. Objektivy pro fotoaparáty Canon nejsou vybaveny separátním přepínačem zaostřovacích režimů (AF/MF), změna nastavení se provádí zaostřovacím kroužkem objektivu.

*Objektiv je určen pro digitální fotoaparáty s obrazovými snímači CCD a CMOS formátu APS-C, není konstruován pro použití na fotoaparátech s obrazovým snímačem velikosti kinofilmu.
**Pozor, objektiv není vodotěsný ani vodovzdorný.
***Při použití objektivu v kombinaci s fotoaparátem Nikon D40, D60, D3000 a D5000 nepracuje automatické zaostřování.
 

Technické údaje

Bajonet / typN/D
Délka objektivu [mm]60,4
FormátAPS-C
Hmotnost objektivu [g]340
Max. vnější průměr objektivu [mm]73,2
Nejkratší vzdálenost zaostření [m]0,14
Optická soustava - čočky / skupiny9/8
Počet lamel clony9
Poměr zvětšení pro makro1:1
Průměr filtru [mm]52
Rozsah clonových číself/2,8 ~ f/22
Sluneční clonaMH 522
Úhel záběru43°