Tokina
EKG Photo

Úhel záběru

Ukázkový obrázek 17 mm
17 mm

Ukázkový obrázek 35 mm
35 mm

Použité technologie

Objektivy Tokina > Auto Focus > AT-X PRO FX > AT-X 17-35 PRO FX

Tokina AT-X 17-35 PRO FX

AF 17~35 mm f/4
Obrázek AT-X PRO FX

Popis

Objektiv Tokina AT-X 17-35 mm F/4 je konstruován pro fotoaparáty s obrazovým snímačem ve formátu kinofilmu a poskytuje fotografům nové možnosti v oblasti širokoúhlých objektivů. Nejkratší ohnisková vzdálenost 17 mm nabízí obrazový úhel 103,9°, který je ideální v malých prostorách nebo při fotografování krajiny.

Tento širokoúhlý zoom kompaktních rozměrů se vyznačuje pevnou světelností F/4 a přesným automatickým zaostřováním. ¨

Dva optické členy ze skel s extrémně nízkým rozptylem světla a jeden asférický optický člen umožnil prostřednictvím nové vlastní optické konstrukce dosáhnout vynikajících hodnot kontrastu a ostrosti obrazu a současně potlačit projevy barevné vady.
Exkluzivní mechanismus společnosti Tokina pro rychlé přepínání mezi automatickým a manuálním zaostřováním umožňuje fotografům změnit zaostřovací režim pouhým posunem zaostřovacího kroužku směrem dopředu pro automatické zaostřování nebo směrem k tělu fotoaparátu pro manuální zaostřování. Mechanická konstrukce objektivu byla vytvořena tak, aby nabízela lepší odolnost proti vodě* než starší generace objektivů. Objektiv je rovněž konstruován tak, aby vydržel nároky každodenního fotografického provozu v širokém rozmezí snímacích a klimatických podmínek.

*Objektiv AT-X 17–35 je pouze odolný proti vodě, není vodotěsný a není konstruován pro ponoření pod vodu nebo nechráněné vystavení prudkému dešti.

Technické údaje

Bajonet / typCanon EOS, Nikon-D
Délka objektivu [mm]94
FormátFull Frame
Hmotnost objektivu [g]600 g
Max. vnější průměr objektivu [mm]89
Nejkratší vzdálenost zaostření [m]0,279
Optická soustava - čočky / skupiny13 / 12
Počet lamel clony9
Poměr zvětšení pro makro1:4,82
Průměr filtru [mm]82
Rozsah clonových čísel4 ~ 22
Sluneční clonaBH-821
Úhel záběru103,96°~67,74°